polonijne klubyVisitor Counter
Visitor Counter

vII polonijne zawody wędkarskie - delavan 2017 - wyniki

VIII POLONIJNE ZAWODY WĘDKARSKIE ,
KTÓRE ODBYŁY SIĘ 23 WRZEŚNIA NA DELAVAN LAKE, WI., TO JUŻ HISTORIA.

.....Pozostyały tylko miłe wspomienia... i zdjęcia.

VIII - POLONIJNE FISHING DERBY
Delavan Lake, WI.
Wczesne rano 23-go września 2018 nie zapowiadało nic szczególnego. Jednak na wodach jeziora Delavan w pobliżu Community Park (Droga #50 i S. Shore Dr.) oczekiwało już kilka łódek rybackich z załogami wyglądającymi na bardzo mocno zaawansowanych wędkarzy. Nad brzegiem jeziora również tworzyły się małe grupki wędkarzy brzegowych. Wszyscy trochę poddenerwowani w oczekiwaniu
na godzinę rozpoczęcia zawodów.
Wędkarze lubią spotykać sięć sie ze swoimi starymi kumplami jak też zawiązywać nowe znajomości. Zawsze trwają gorące dyskusję na tematy związane z różnymi sposobami wędkowania. Prawie każdy ma swoje własne zdjęcia na telefonie ze swoimi złowionymi pięknymi okazami ryb w ostatnim czasie.
Organizatorzy zawodów PF&HC już przed 6:00 rano rozpoczeli przygotowania do rejestracji zawodników. Rozbito pierwsze zadaszenie i ustawino stolik sędziowski, wywieszono klubowe bannery i narodowe flagi. Zaczęto organizować klubową kuchnie polową. Początek VIII Zawodów wyznaczono na godz. 7:00 am. Kilkanaście minut po godz. 6-tej jeszcze było mocno ciemno a już pierwsi zawodnicy
zaczeli sie rejestrować się zawodów.
Pogoda była wymarzona dla wędkarzy tego dnia. Prawie bezwietrzny dzień i dość chłodny poranek ok. 41 st. F. nad brzegiem jeziora. Zapowiadał się piękny słoneczny dzień na pomyślne wędkowania. 
Na Delavan Lakie łowimy L.M.Bass, S.M. Bass, Northen Pike, Walleye, oraz tzw. „patelniaki” Bluegill, Crappie i Perch. Wszystkie zołwione ryby muszą odpowiadać limitom DNR Stanu Wisconsin, chodzi o wielkość i ilość złowionych ryb. Do rywalizacji w zawodach mogły być zgłoszone tylko po jednej największej rybie z każdego gatunku.
Po dokonaniu rejestracji i zapoznaniu się z regulaminem zawodów, sprawdzeniem każdej łodzi przed wypłynięciem na jezioro natąpił początek zawodów. W sumie 14 łodzi ruszyło na wody jeziora, na każdej łodzi po dwóch, trzech lub czterech wędkarzy. Spora grupa wędkarzy brzegowych rozpoczęła wędkowania na długim cyplu,
który rozciąga się wzdłuż jeziora. 
Kazdego roku powiększa się ilość łodzi i wędkarzy w zawodach. Widać że zawody cieszą się uznaniem, rośnie grupa najbardziej doświadczonych i zawansowanych wedkarzy. 
W zawodach złowiono dużą ilość ryb ale nie wszystkie odpowiadały limitom DNR i nie mogły być zaliczone do konkursu. Wszystkie ryby niewymiarowe od razu musiały być wypuszczone do jeziora. Tylko wymiarowe i żywe ryby brane były do pomiarów przez głównego sędziego zawodów, Jacka Sokołowskiego

WYNIKI 
Kategoria z Łodzi – Game Fish.
1. Sławomir WIATER - (Bass 24” – 5.24 LB.) - Nagroda $250.00 
2. Marek ŻĄDŁO - (Bass 20” – 3,94 LB.) - Nagroda $150.00
3. Paweł TOMAS - (Bass 19.5” – 3.88 LB.) - Nagroda $100.00

Kategoria z Łodzi – Panfish
1. Nicole KULIG – (Crappie, Blugill – 1,3 LB.) - Nagroda $125.00
2. Monika KULIG – (Crappie, Bluegill – 0,97 LB. – Nagroda $75.00
3. Kamil KMIEĆ – (Crappie, Bluegill – 0.72 LB.) – Nagroda $50.00
4. Kacper BRZOZOWSKI - (Crappie, Bluegill – 0,68 LB)

Kategoria z Brzegu – Panfish.
1. Ryszard SADOWSKI – (Crappie, Blugill – 0.99 LB.) - Nagroda $125.00
2. Robert KUZBIEL – (Crappie, Blugill – 0.74 LB.) - Nagroda $75.00
3. Wiwsław PYTLAK – (Crappie, Blugill – 0.68 LB.) - Nagroda $50.00
4. Mateusz MICHALSKI - (Crappie, Bluegill – 0,63 LB)
4. Aniela STRZAŁKOWSKI - (Crappie, Bluegill – 0,63 LB)
4. Marcin SOBOLEWSKI - (Crappie, Bluegill – 0,63 LB)
4. Damian KUZBIEL - (Crappie, Bluegill – 0,63 LB)
5. Krzysztof SNARSKI - (Crappie, Bluegill – 0,61 LB)
5. Jakub PYTLAK - (Crappie, Bluegill – 0,61 LB)
5. Hanna STRZAŁKOWSKI - (Crappie, Bluegill – 0,61LB)

Podczas dekoracji zawodników radości nie było końca. Na podium stawali również człokowie rodzin zawodników, Otrzymane puchary, dyplomy i medale były wielokrotnie prezentowane do zdjęć w różnych grupach. Zdjęcia natychmiast były wysyłane na Facebook do swoich rodzin i bliskich znajomych. Nastąpiła ogólna radość i wzajemne gratulacje.

Po powrocie z wędkowania każdy mógł znaleźć w kuchni polowej jakieś gorący posiłek gdzie głównym kucharzem był Jacek Krzysztofczyk. Pomagały mu, Lucy Sabik, Barbara Krawczyk i Stanisław Ziemiański. 
Na początek serwowany był słynny „smalec Bogdana Cichonia”, który zawsze na imprezach klubowych jest specjanie robiony własnoręcznie przez Bogdana. Były też śląskie kiełbaski grylowe, krupniok z cebulką z gryla, gorąca kapusta z kiełbaską chleb z polskiej piekarni.

Piknikowanie w Parku trwało do późnych godzin popołudniowych. Wielu zawodników z rodzinami zostało po zawodach, żeby odpocząć i nacieszyć się przepięknym widokiem jeziora Delavan i spędzić nad brzegiem wody resztę niedzieli. Widok żaglówek na jeziorze i łodzi z wędkarzami, którym udaje się złapać swoją wymarzoną rybę, daje wiele spokoju każdemu. Pozwala zapomieć o codziennych trudnościach chociaż na chwilę. Odpoczynek jest bardzo ważny dla każdego z nas. 
Jeżeli te zawody przyniosły zawodnikom i ich rodzinom chociaż odrobinę radości, to organizatorzy zawodów, Polish Fishing & Hunting Club osiągneli swój cel i mają wielką satysfakcję. PF&HC będzie organizował następne zawody za rok na które już zapraszamy..

Do zobaczenia za rok we wrześniu 2019 roku.

PF&HC – Jerzy Krawczyk

 
DARZ BÓRsponsorzy

linki