polonijne klubyVisitor Counter
Visitor Counter

o klubie

 Polish Fishing & Hunting Club powstał w roku 1982. Jednym ze  współzałożycieli była Pani Lila Lach. Uchwałą klubową w 2012 Roku  został nadany jej tytuł "HONOROWY PREZES".
 Od początku był to klub myśliwsko-wędkarski.

 

 

 

 W 1997 do klubu wstąpił Pan Bogdan Olejniczak, który znacznie  wzmocnił i ożywił sekcję wędkarską. Przez lata działalności klubu
 setki osób miało możliwość wyjazdu myśliwskiego bądź wędkarskiego  do Ohio, Kentucky, Winsconsin, Minnesoty, Michigan, Indiany i wielu  innych Stanów. Po wzmocnieniu sekcji wędkarskiej, naszym celem  stało się propagowanie wędkarstwa wśród dzieci. Przez ostatnie 15  lat co roku organizujemy Dziecięce Zawody Wędkarskie, które     zwykle mają miejsce w pierwszym tygodniu czerwca. Przez te lata w zawodach  uczestniczyło ponad 1500 dzieci i młodzieży.
 Przez ostatnie 4 lata prowadził z dużym powodzeniem i zaufaniem nasz klub "Polish Fishing  & Hunting Club" jako Prezes. Dał się poznać jako znakomity oganizator z wzorową postawą  etyczną jako kolega i jako prezes klubu. Nigdy nie szczędził swojego czasu prywatnego,  załatwiając sprawy klubowe.
 Jego dziłalność i zaangażowanie społeczne są bardzo pozytywnie oceniane przez członkow  klubu. Od wielu lat patronował i oceniał wszystkie zawody strzelecki, wyprawy myśliwskie i  wędkarskie. Wnioskował i oceniał najlepszych wędkarzy, myśliwych i strzelców sportowych  w klubie.
 O kilku lat prowadziraz w tygodniu szkoleniowe audycje radiowe na falach 1030 AM  nadawanej na terenie aglomeracji chicagowskiej. Wiosna, latem i jesienia kiedy radio  1030AM ma dluższe godziny nadawania swojego programu, Bogdan prowadzi swój  program "na żywo" z zakresu wędkarstwa i myśliwstwa. Rozmawia ze słuchaczami  odpowiadając często na zawile pytania dając wiele praktycznych porad i wskazówek jak  należy korzystać z otaczającej nas przyrody, dbając o nią i jak postępować zgodnie z i    stniejącymi prawami stanowymi.
 Jego działalność przez ostatnie latajest wspaniałym przykladem dla młodszych pokolen  jako wspanialy wzór do naśladowania.
 Rok 2013 był jego jubileuszem 15-lecia działalności klubowej . W kwietniu 2014 Bogdan  przeszedł  na emeryturę klubową .
  Uchwałą klubową został nadany mu tytuł "HONOROWY PREZES".
 Polonijna Kapitula Odznaczeń Myśliwskich za działaność społeczną dla Klubu i dla Polinii  przyznała mu najwyższe odznaczenie polonijne  "KRZYŻ ŚWIĘTEGO HUBERTA".


_______________________________________________________________________


Na zebraniu
SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZYM
w dniu 14 kwietnia 2013 powołano nowy ZARZĄD KLUBU


Jerzy Krawczyk - PREZES
Marek Garbarz - V-CE PREZES d/s Myśliwstwa
Jacek Sokołowski - V-CE PREZES d/s Wędkarstwa
Marcin Michałek - SEKRETARZ
Andrzej Wojciechowski - SKARBNIK


DARZ BÓR

sponsorzy

linki